Blog

Petr Salvet
23
Bře

Online beseda s VYNCKE: Jak budovat rodinnou firmu

VYNCKE je dynamická rodinná firma a jeden ze světových hráčů v technologiích výroby čisté energie. Přijmi pozvání na besedu s jednatelem české pobočky Petrem Salvetem.

Registrovat se Přidat do kalendáře
📍 Kdy a kde

pátek 16. dubna 2021, 9:00–11:00
online

➡️ Dozvíš se
  • Jak přemýšlí majitelé rodinných firem
  • Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou a rodinnou firmou
  • Jak udržitelně předávat firmu z generace na generaci
  • Proč z ekonomických krizí vychází rodinné firmy lépe
  • Jak ve VYNCKE řeší fluktuaci nebo schvalovací procesy

Vysíláme opět z našeho studia.

💬 Popis

V dubnové besedě se zaměříme na budování stabilních rodinných firem. Naším hostem bude Petr Salvet, jednatel české pobočky rodinné firmy VYNCKE, která už více než sto let vyvíjí technologie na výrobu čisté energie.

Původem vlámská rodinná firma působí v Česku od začátku devadesátých let. Začínala tu s malým výrobním závodem. Pod vedením Petra Salveta se z ní stal samostatný podnik s vlastními technologiemi a obchodními aktivitami pro region střední a východní Evropy. A jeden ze světových hráčů ve výrobě energie spalováním odpadů a biomasy. Zákazníky VYNCKE jsou světové značky jako IKEA, Nestlé, Veolia nebo Cargill.

Podíváme se, jak k věcem přistupují majitelé rodinných firem a s jakou fluktuací zaměstnanců se setkávají. Petr Salvet prozradí, jak rodinnou firmu postavit na nohy a jak budovat udržitelnou firemní strukturu. Poradí, jak úspěšné prvky z rodinných firem převzít do zaběhlých byznysů a jak nastavit pružné schvalovací procesy.

A zaměříme se i na předávání firmy z generace na generaci. S tím mají ve VYNCKE vzhledem k dlouhé tradici bohaté zkušenosti.

VYNCKE dnes zaměstnává zhruba čtyři stovky lidí po celém světě, z toho víc než sto třicet v Česku. Většina z nich sídlí v moderním, zelení obklopeném areálu u Frýdku-Místku. Pro zákazníky řeší v podstatě jednoduchý úkol: jak spalovat odpady, aby to nestálo moc, byl z toho dostatek energie a dodržely se stále přísnější emisní limity. Třeba továrně na čokoládu dokážou vymyslet a implementovat řešení spalující zbytky z kakaových a kávových bob.

📣 O řečníkovi

Petr Salvet přešel do VYNCKE po osmi letech ve farmaceutickém průmyslu. Z malé firmy, která měla třicet zaměstnanců, vybudoval samostatný podnik s více než sto třiceti pracovníky.

Rodinné firmy vychází z krizí lépe.

🔵 Jak to bude vypadat
  • Budeme vysílat z našeho studia.
  • Včas ti pošleme odkaz na přenos. Vystačíš si s internetovým prohlížečem, nemusíš nic stahovat.
  • Připrav si otázky. Po celou dobu přenosu je můžeš pokládat v chatu.
  • Záznam besedy bude k dispozici všem členům.