Oskar Kořistka

spoluzakladatel start-upu Supernova
Oskar Kořistka

Oskar Kořistka

spoluzakladatel start-upu Supernova

Bližší informace

Pokud uvedu na trh produkt, za který se později nestydím, tak jsem jej uvedl příliš pozdě.

Stručné představení:

Úspěšný začínající podnikatel, jehož start-up Supernova vyvíjí nástroj pro jednoduchý převod designu do funkčních mobilních aplikací. Využívá při tom umělé inteligence a strojového učení. Časopis Forbes Supernovu vyhlásil jako druhý nejlepší český start-up a jako jediný se dostal do prestižního amerického akcelerátoru Y Combinator.

Kariéra:

Oskar Kořistka pochází z Ostravy, kde spolu s Jiřím Třečákem založil start-up Supernova. Pohání ho umělá inteligence, která se snaží ulehčit práci vývojářům mobilních aplikací pomocí automatizace programovacího procesu.

Rozšířili se na sedmičlenný tým a získali seed investice ve výši 36 milionů korun. Jejich nástroj používají tisíce uživatelů po celém světě, do srpna jich má být rovnou sto tisíc.

Jako jediný český start-up se dostali do prestižního amerického akcelerátoru Y Combinator, který sídlí přímo v kalifornském Silicon Valley. Podle Oskara je to proto, že to, co dělají, zatím nikdo jiný neumí.

Jejich nástroj funguje tak, že na základě designu aplikace pochopí, co má aplikace dělat, vezme z něj potřebná data a exportuje je do kódu. Programátoři zpočátku nevěřili, že něco takového skutečně může fungovat. Na ukázku si proto Supernova vzala aplikaci, kterou tři programátoři kódovali tři měsíce. Zvládla ji naprogramovat za deset sekund.

Zajímavost:

Oskar je nadšený sportovec – po práci odpočívá na lyžích nebo visí na skále. Se svým podnikatelským parťákem Jirkou se seznámil náhodou při práci v čajovně.


13. Setkání Patriotů MSK Podnikatelské besedy

Program: Oskar Kořistka