Mirai Navrátil

frontman skupiny Mirai
Mirai Navrátil

Mirai Navrátil

frontman skupiny Mirai

Bližší informace

Muzika je vlastně podnikání.

Stručné představení:

Ačkoliv se narodil v Japonsku, považuje se za frýdeckého patriota. Ve Frýdku-Místku ostatně každý rok organizuje populární festival FM City Fest. Nejvíce lidí ho zná jako frontmana a zpěváka hudební skupiny Mirai.

Kariéra:

Mirai Navrátil se narodil v japonském městě Ógaki. V zemi vycházejícího slunce vyrůstal do tří let, kdy se jeho otec – původem Čech – chtěl vrátit domů.

Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Během studia pořádal v Brně s kamarády nejrůznější akce a „mejdany“. Po několika úspěšných akcích založil spolu s Mikulášem Dohnalem a Jakubem Najdkem eventovou agenturu Evolution Brothers. S ní v Miraiově domácím Frýdku-Místku pomáhali středním školám pozvednout upadající plesy. Dnes dělají plesy téměř pro všechny frýdecké školy.

Protože jim ve Frýdku-Místku chyběla velká hudební akce, začali Evolution Brothers každým rokem pořádat FM City Fest. Díky němu se organizačně rozrostli ve velkou profesionální agenturu.

S muzikou začínal spolu s Šimonem Bílým ve skupině Dolls In the Factory. Svou hudbou zaujali Richarda Krajča, který je vzal na své turné jako předkapelu a později do Universal Music, se kterým podepsali smlouvu na několik let. V roce 2015 k sobě přibrali ještě baskytaristu Michala Stulíka a založili hudební skupinu Mirai. V roce 2017 vyhráli tři sošky Českého slavíka a na udílení Cen Anděl se stali Objevem roku.

Zajímavost:

Málokdo ví, že Mirai Navrátil chodil na českou i japonskou základku. Na rozdíl od japonských dětí však nedodržoval pravidla úzkostlivě. Obrátil si kšiltovku dozadu a na přechodu pro chodce přešel na červenou. Děti se na něj dívaly jako na ďábla a po dvou dnech takového chování skončil v ředitelně.


13. Setkání Patriotů MSK

Program: Mirai Navrátil