Jannis Samaras

majitel a náčelník Kofoly ČeskoSlovensko
Jannis Samaras

Jannis Samaras

majitel a náčelník Kofoly ČeskoSlovensko

Bližší informace

 

Stručné představení:

Ve dvaceti odešel ze studií a spolu s otcem založil rodinnou sodovkárnu, jejímž základem se stala značka Kofola. Dnes je jejím majitelemCEO.

Kariéra:

Jannis Samaras vyrůstal na severu Moravy v rodině projektanta Kostase Samarase. K podnikání ho otec přivedl už ve dvaceti letech, kdy mu svěřil důvěru v řízení krnovské rodinné sodovkárny.

Zlomovým byl pro ně přelom tisíciletí, kdy Samarasovi odkoupili od opavské farmaceutické značky práva na stáčení Kofoly. Z tříprocentního podílu z ní nakonec udělali jeden z nejprodávanějších kolových nápojů u nás.

Dnes jeho firma zaměstnává více než dva tisíce lidí, má sedmimiliardový obrat a továrny v řadě evropských zemí. Do jejich portfolia spadá též řada dalších nápojů jako Vinea či Semtex, součástí skupiny je také značka Ugo.

Zajímavosti:

Samarasova Kofola stojí také za kompletním rebrandingem Royal Crown Coly. Změnili složení, způsob distribuce i servírování a nápad koly pro jižanské gentlemany zaujal i světového majitele značky. To vše z ostravského sídla.

Na Setkání bude mluvit o:

Jannis Samaras se na 12. Setkání Patriotů MSK podělí nejen o to, co ho na práci náčelníka Kofoly ČeskoSlovensko baví nejvíce. Jaké má Kofola vize? Kam vlastně směřují?


Koupit vstupenku

Program: Jannis Samaras

Jannis Samaras

18:20–19:00