Jan Raška

vizionář, podnikatel stojící za Coffee Culture a PWR Composite
Jan Raška

Jan Raška

vizionář, podnikatel stojící za Coffee Culture a PWR Composite

Bližší informace

Stručné představení:

Jan Raška nasbíral spoustu zkušeností v zahraničí a dnes se snaží objevené know-how přenést do Moravskoslezského kraje. Je známý jako inovátor na poli vývoje kompozitních materiálů v rámci projektu PWR Composite, dále stojí za anglickou školou 1st English a pražírnou kávy Coffee Culture.

Kariéra:

Už na gymnáziu vyhrál soutěž určenou pro vysokoškoláky, na základě níž se podíval do zahraničí. Téměř dekádu kooperoval s americkými společnostmi na unikátním řešení zpracování tepelného odpadu průmyslových firem. Dnes se v Bílovci v rámci projektu PWR Composite zabývá vývojem kompozitních materiálů a jejich novými metodami obrábění.

Součástí bíloveckého technologického parku, který Jan Raška aktivně rozvíjí, je také jeho unikátní pražírna kávy Coffee Culture. Její plně automatická linka dokáže obsloužit celou střední Evropu pouze za asistence jednoho člověka. Kromě toho Jan Raška stojí za anglickou jazykovou školou 1st English.

I nadále se zabývá technologickým využitím různorodých materiálů. Kompozitní materiály dokáží skloubit vlastnosti hned několika materiálů, ze kterých jsou složeny. Celou dobu přitom Jan Raška využívá zkušenostiknow-how získané při podnikání za hranicemi republiky.

Zajímavosti:

Kromě podnikání se Jan Raška věnuje filantropii. Rád by z ostravské Grossmanovy vily, která dnes chátrá, vybudoval školku a kavárnu.

Na Setkání bude mluvit o:

Jan Raška 12. Setkání Patriotů MSK obohatí zajímavou diskuzí na téma podnikáníspolečenská odpovědnost. Na základě svého zajímavého životního příběhu bude mluvit také o osobní odvaze jít podnikat. Proč se nebát a jít do toho?


Koupit vstupenku

Program: Jan Raška

Jan Raška

16:45–17:15