Blog

SalesMajstr MeetUp: FuckUp Edition
16
Srp

Úspěšní obchodníci a jejich největší fuck-upy. Poučte se z chyb druhých na SalesMajstr MeetUpu

Zažili faily, abyste vy už nemuseli. Přijďte si poslechnout nezdary ostravských podnikatelů na SalesMajstr MeetUp: FuckUp Edition. Tuhle akci pořádáme spolu s Raynetem v jejich novém sídle.


Registrovat se Přidat do kalendáře
📍 Kdy a kde

čtvrtek 8. září 2022, 17:00

Raynet
Hlavní třída 6078/13
708 00 Ostrava-Poruba
Mapy.cz | Mapy Google


➡️ Těšte se
  • 4 obchodníci z různých oborů a jejich fuck-upy
  • Expertní přednášky a sdílení know-how
  • 80+ účastníků k navázání nových a dobrých vztahů
  • Welcome drink a dobré jídlo
  • Večerem provede Tomáš Buchwaldek (Patrioti MSK) a Martin Bazala (Raynet)

💬 Popis

Přes překážky ke hvězdám!

Jestli nás něco skutečně posouvá vpřed, jsou to chyby, nezdary a fuck-upy. Kdo ale říká, že si všechny musíme prožít sami?

Spolu s ostravskou vývojářskou firmou Raynet jsme pozvali čtyři úspěšné obchodníky a podnikatele, aby nasdíleli faily, které rozhodně nepřejí druhým.

Sejdeme se na SalesMajstr MeetUpu: FuckUp Edition, který pořádáme s Raynetem v jejich novém sídle.


⏱️ Program

17:00 Vítání, třesení pravicí a start


17:30

Michal Musil, LMC

Co mi dala a vzala akvizice a rozjezd pobočky GrowJOB

„Před deseti lety jsem si při studiu plácnul s Petrem Ludwigem, že budu jedním z konzultantů v pražské pobočce. Líbila se mi vize firmy, produkty a chytří lidé, s kterými jsem spolupracoval. Bohužel – nebo teď už bohudík – jsem nedostal portfolio klientů a musel jsem si ho vytvořit. První roky mé práce byly hodně o obchodě a akvizici. Asi to znáte – telefonování, networking, schůzky. Retrospektivně mi tohle období hodně dalo, ale bylo spojené s pravidelným selháváním a prošlapáváním cestičky, jak dělat prodej lidsky, a přesto s výsledky.“


18:15

Antonín Krumnikl, Realitní makléř v Ostravě

Jak jsem zjistil, že problém není v lidech kolem, ale ve mně

„Aneb když přes osobní hrdost nevidíš, že naproti tobě stojí taky člověk. Uslyšíš příběh realiťáka, kterého nikdo nechtěl a prodával to, co nikdo nechtěl. Z odepsané a negativní socky až ke splněnému realiťáckému snu, a to cestou veskrze klikatou. Vzestup, přes pád na hubu, exekuce, dítě, první prodej, který se fakt počítá, až po prodej developmentu za stovky milionů korun.“


18:45 Pauza, než půjdeme do finále


19:15

Jakub Hon, SALESDOCk

Hire fast, fire faster?

Ne vždy se vyplatí spěchat a snažit se dostat obchodníka do týmu co nejdříve. Nábor, onboardování a eventuální výměna jsou časově i finančně náročné aktivity. Sami jsme nabrali a vedli vyšší desítky obchodníků. V čem jsme teď chytřejší než před pěti lety?“


19:45

René Müller, Jezza Co.

Jak si (ne)vybrat obchodního partnera

„Pokud jste varováni před něčím, o čem si myslíte, že se vám určitě nemůže stát, zamyslete se ještě jednou. A pak ještě jednou. A pak otevřete oči a zpozorněte. O podnikání s lidmi se říká, ‚že si někoho berete do postele‘. O vybírání obchodních partnerů by se mohlo říkat to samé. Někteří jsou fajn a rádi si to zopakujete, některé už nikdy nechcete vidět a některé budete proklínat do pátého kolene. Od každé skupiny jsem jich pár poznal. A jaké to bylo, to vám řeknu.“


20:30 Jídlo, pití, networking


🗣 O řečnících

Michal Musil

Michal Musil, Head of Sales @ LMC / GrowJOB

Michal spolupracuje přes deset let s GrowJOB Institute, kde zakládal pražskou pobočku a obchodní tým. Dlouhodobě se zajímá o to, co věda ví v oblastech prodeje, komunikace a vyjednávání. Působil dva roky jako sales interim manager v reklamní agentuře Attack Promotion, kde měl odpovědnost za rozvoj obchodu a týmu account managerů. Momentálně spolupracuje s LMC na mezinárodním start-upu Arnold, kde pomáhá s obchodem a implementací produktu do větších organizací v Česku a zahraničí. Je akreditovaným mediátorem a vede kurz o vyjednávání a komunikaci pro magisterské studenty na České zemědělské univerzitě.


Antonín Krumnikl

Antonín Krumnikl, Realitní makléř v Ostravě

Antonín o sobě říká, že je manžel, táta a realiťák – ne vždy v tomto pořadí, ale realiťák je vždy poslední. Prodává tak, aby zákazníci mohli říct, že to bylo profesionálně, bezpečně a v pohodě. Věří, že pravou hodnotu v realitách netvoří nemovitosti, ale příběhy v nich. Začínal jako makléř pro RE/MAX, dnes nemovitosti prodává pod vlastní značkou Realitní makléř v Ostravě.


Jakub Hon

Jakub Hon, CEO @ SALESDOCk

Jakub je spoluzakladatelem společnosti SALESDOCk a jejím generálním ředitelem. Léta byl v roli lídra a konzultanta, ale zároveň si zachovává praktický přístup k prodeji. Jakub spolupracoval na nastavení prodeje s více než stovkou SaaS organizací. Mezi jeho klienty patří UberEats, Kentico, Y Soft nebo Yieldigo. Jakub je extrémně zapálený pro nastavování prodejních procesů a implementaci prodejních metodologií pro škálování prodejů B2B SaaS podniků. Při práci v SALESDOCku zvládl spoluzaložit Banana.bi a pracoval jako vedoucí prodeje pro YSOFT Clerbo.


René MüllerRené Müller, Founder & CIO @ Jezza Co.

René Müller je bývalý spoluzakladatel známé hranolkárny FÆNCY FRIES a člen výběru Forbes 30 pod 30. Reného filozofie je skočit do věcí naplno a nezaobírat se detaily – ctí motto, že dokonalý je největší nepřítel dobrého. Má bohaté zkušenosti s rozjížděním start-upu od hledání investorů po vybudování zákaznického servisu. Dnes přechází do oblasti stavebnictví a investic s novou společností, jejímž cílem je vrátit život do starých a téměř zapomenutých budov.


🔵 Organizace
  • Každá členská organizace Patriotů MSK má nárok na dvě vstupenky zdarma.
  • Pro ostatní je vstupenka k dispozici za 500 Kč.
  • Zařazení do networkingového seznamu vám můžeme garantovat, pokud se registrujete do středy 7. září, 12:00.