Patriotí podcast
Podcast pro ty, co mají vizi a budují firmu nebo organizaci.
Nejposlouchanější (a nejvtipnější) podcast o podnikání v Moravskoslezském kraji.
 
 

Všechny epizody

#13 Patriotí podcast: Petr Mohelník, CEO Ferrit

#13 Petr Mohelník, CEO Ferrit

Jak předat firmu další generaci majitelů? Jaké to je dole v dole, kam musí sfárat každý obchodník? A proč byste se ve Ferritu neměli zmiňovat o zmrzlině nebo hlívě ústřičné? Všechno, co jste kdy chtěli vědět o těžbě a vývoji důlních systémů – a že je v tom slibná budoucnost! Tom s Jirkou tentokrát zavítali do Frýdlantu nad Ostravicí, kde sídlí firma Ferrit.

Přehrát

Jiří Pudich v Patriotím podcastu

#12 Jiří Pudich, jednatel Premium Systems

Je tvoje firma v bezpečí? Nehrozí, že by ti někdo ukradl byznys? A jak rozpoznat bezpečnostní hrozby a správě na ně reagovat? V další epizodě jsme se zaměřili na firemní bezpečnost. Na pěti příkladech si vysvětlíme zásady bezpečného chování při řízení i chodu firmy. Jak ukazují poslední dny, i malé pochybení v této oblasti může mít fatální následky.

Přehrát

Pavel Csank v Patriotím podcastu

#11 Pavel Csank, CEO MSIC

V porubském areálu inovačního centra sídlí desítky firem – technologické start-upy, ale i zastoupení vývojových center globálních značek. Jak se teď vypořádávají s pandemickou situací? Co jim chybí a co ředitel Moravskoslezského inovačního centra Ostrava (MSIC) takovým firmám doporučuje? A co vlastně může inovační centrum nabídnout místním podnikatelům?

Přehrát

Martin Hriško

#10 Martin Hriško, CEO 24 Vision

Jak ve svém podnikání najít vyšší přidanou hodnotu? Jak zvýšit B2B prodej? A jak vzbudit zájem u investorů? Tentokrát jsme zajeli do Frýdku-Místku a vyzpovídali Martina Hriška. Jeho start-up 24 Vision vyhrál CzechInvest Startup Challenge 2020, a dokonce se umístil mezi třemi nejlepšími evropskými start-upy v rámci soutěže Startup World Cup.

Přehrát

Tomáš Hradil

#09 Tomáš Hradil, starosta Krnova

Jak plánovat a kalibrovat vlastní plány? Proč je důležité mít zavedený systém sebehodnocení? Jak vytvářet autonomní týmy? A jaký je největší rozdíl mezi vedením vlastního byznysu a starostováním? Při nahrávání další epizody našeho podnikatelského podcastu jsme se vydali až do Krnova.

Přehrát

 
Patriotí podcast: 13. Setkání: Inspirace v kostce

#08 13. Setkání: Inspirace v kostce

Tomáš Buchwaldek a Jirka Till shrnují klíčové myšlenky z 13. Setkání Patriotů MSK. Jaká je podle Oskara Kořistky nejčastější chyba českých start-upů? Jak ve firmě řídí kontrolu jeden z nejmladších českých miliardářů Martin Vohánka? A v čem vidí Mirai Navrátil paralelu mezi showbusinessem a businessem? Poslechni si v nejnovější epizodě našeho podnikatelského podcastu.

Přehrát

Patriotí podcast: Speciál o 13. Setkání Patriotů MSK

#07 Speciál o 13. Setkání

„Život je příliš krátký na to, abychom neměli žádnou vizi,“ vysvětluje Tomáš Buchwaldek, proč letošní 13. Setkání Patriotů MSK nese podtitul Vize 2030. Tentokrát tedy bez hosta, ale o neméně důležitých tématech. Podíváme se, kdo všechno vystoupí a jak vypadá zákulisí příprav takové akce. Poslechni si perličky o našich inspirativních řečnících. Uvidíme se 8. října v ostravském AKORDu.

Přehrát

Petr Koudela v Patriotím podcastu

#06 Petr Koudela, ředitel Dolní oblasti Vítkovice

Jak vlastně vznikla myšlenka DOVu a jak se formovala v průběhu času? Jakým způsobem spolek natahuje další instituce, firmy a organizace do svého areálu? A jak z lokality vybudovat produkt, který se prodává sám? Tohle a mnohem víc si poslechneš v další epizodě našeho podnikatelského podcastu.

Přehrát

Jan Jůzl v Patriotím podcastu

#05 Jan Jůzl, spoluzakladatel Docku

Honzův klub Dock znají všichni v Ostravě. V dalším díle našeho podnikatelského podcastu poradí, jak začít podnikat v gastronomii. Přihodí i konkrétní tipy pro ty, kteří se chtějí pustit do tohoto náročného byznysu. Jak totiž říká, vždy je třeba mít od koho kopírovat. A povídali jsme si taky o tom, jak pracuje s lidmi a kde vidí Ostravu za deset let.

Přehrát

Patriotí podcast s Radkou Šuškovou

#04 Radka Šušková, spoluzakladatelka New Dimension

Radka se dokázala prosadit na silně konkurenčním trhu vzdělávání. S firmou přitom začínala v době velké krize. Poradí, jak dělat obchod, když konkurence tvrdě šlape na paty, a podělí se o specifické formy teambuildingu. Budeme se bavit i o současnosti a budoucnosti vzdělávání. V čem nám koronavirus ukáže cestu?

Přehrát

Daniel Morys v Patriotím podcastu

#03 Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava

O inovacích a budování firemní kultury ve velké firmě, ale taky budoucnosti Moravskoslezského kraje. Jaká jsou úskalí přechodu střední firmy na velkou? Proč je dobré ve firmě zavádět hodnoty? A jak je tvořit a implementovat v praxi? Dnes s ředitelem Dopravního podniku Ostrava.

Přehrát

Martin Bazala v Patriotím podcastu

#02 Martin Bazala, CEO Raynet

Co je klíčové pro plánování a řízení obchodu? Jak komunikovat se zaměstnanci? A na co rozhodně nezapomenout při uvedení nového produktu na trh? S korepetitorem (rozuměj CEO) vývojářské společnosti Raynet se budeme bavit o budování firmy, o obchodu a o firemní kultuře.

Přehrát

Roman Šmiřák v Patriotím podcastu

#01 Roman Šmiřák, spoluzakladatel RainFellows

Co to znamená, když se řekne agilní řízení, komu pomůže a jak ho nastartovat? A jak vybudovat úspěšnou svobodnou firmu s vyspělou firemní kulturou? Přinášíme první epizodu našeho podnikatelského podcastu, ve kterém budeme každý měsíc přinášet příběhy ze světa byznysu.

Přehrát

Aby ti další díly neutekly