Blog

16
Říj

Patrioti MSK vstoupili do druhé dekády: 11. Setkání přineslo spoustu změn

Začátek druhé dekády byl velkolepý! 11. Setkání Patriotů MSK, konané ve čtvrtek 11. října v AKORDu, opět přilákalo na čtyři stovky účastníků.

I tentokrát začínal program již krátce po obědě. Sedmička workshopů byla poprvé cílená na míru jednotlivým účastníkům Setkání. Studenti a zaměstnanci zjistili, jak (ne)dostat plat milion měsíčně a jak napnout plachty osobního potenciálu, freelanceři se zúčastnili besed Roberta Vlacha a Martina Tyšera a majitelé firem mohli zavítat rovnou na tři workshopy. O úspěšnosti cílení workshopů svědčí mimo jiné naplněné kapacity většiny z nich.

Hlavní program zahájil zbrusu nový moderátor Petr Kubala. Jako prvního na pódiu přivítal Belgičana Davida Girtena, majitele ostravského bistra La Petite Conversation, který se s námi podělil o svůj životní příběh. V Ostravě se mu podniká skvěle, jen si stále všímá, jak se Češi v každodenních situacích chovají trochu jinak oproti tomu, na co byl zvyklý z domova. Ale kdo říká, že je to špatně?

I firma z Ostravy může proniknout do Ameriky a udělat tam velký byznys!

Davida vystřídal Rastislav Kanócz, zakladatel profiq a dodavatel služeb pro Silicon Valley původem ze Slovenska. Nikdo mu nevěřil, že se vážně chce přestěhovat do Moravskoslezského kraje. Rastislav toho však vůbec nelituje. Jak říká, i firma z Ostravy může proniknout do Ameriky a udělat tam velký byznys.

Po networkingové pauze na pódiu stanul Emmanul Chilaud. Manu prozradil, jak si jako Francouz našel lásku k našemu regionu a jací jsou podle něj Ostraváci. Zná je moc dobře, před 12 lety v Ostravě pomáhal zavádět výrobu počítačů ASUS Pegatron a později z pozice ředitele Mölnlycke Health Care rozjížděl místní závody. Všechny nás přitom překvapila jeho skvělá čeština, která se u místních Francouzů jen tak nevidí!

Hřebem večera bylo vystoupení Martina Hausenblase, zakladatele firem Liftago a Adler. Martin poradil, jak vybudovat větší firmu, jak správně předat kompetence a jak se z toho všeho nezbláznit. Konečně nám taky osvětlil, proč se má podle něj správný podnikatel chovat jako dobrá tchyně.

Neméně důležitou součástí Setkání, přispívající k uvolněné atmosféře, byl již tradičně gastro festival. Z široké palety českých i světových chutí, slaného i sladkého, flamenquiche i makronek si vybral opravdu každý. Poprvé jsme na Setkání měli také profesionální networkerku, která v průběhu večera propojovala všechny účastníky, a hlídání dětí od Školičky Šídlo.

Ostravský AKORD se zkrátka ve čtvrtek večer opět skvěle bavil. Na akci dorazilo zhruba 400 lidí, networkingafterparty pokračovaly až do rána. Domů bez vizitky či nově navázaného kontaktu neodcházel nikdo.

Moc jsme si to užili, patrioti! Mockrát děkujeme za pohodovou atmosféru. Již teď si můžeš do kalendáře zapsat datum dalšího Setkání – již 12. Setkání Patriotů MSK proběhne 4. dubna 2019 opět v AKORDu.

Budeme se těšit zase příště!

Autor: Jan Valtr