Co říkají účastníci

Jak jsme besedy připravili

Sbíraní případů

Obrátily se na nás malé a střední firmy s tím, co zrovna řeší v oblastech změny business modelu a disruptingu.

Hledání garantů

Vybrali jsme nejzajímavější případy konkrétních firem a domluvili k nim expertyfacilitátory.

Plánování besed

Každou online besedu budeme řešit jednu případovou studii. Můžeš být u toho a vzít si inspiraci z konkrétních řešení.

Teď je to na tobě!

Vyber si případovku, která tě zajímá, a zaregistruj se na online besedu, kde ji budeme řešit.

Co budeme řešit

#1

6. května

17:00–19:00

Jak udržitelně růst a zachovat přátelské vztahy s klienty

Nastejnelodi.cz poskytuje chytré účetnictví a poradenství na základě dat. Po devíti letech je na palubě 32 námořníků, kteří spravují více než 260 klientů. Jak vyrůst o 50 % a zachovat si při takových číslech přátelské vztahy s klienty?

Martina a Toma nebavilo přihlížet účetnictví, které spočívalo v bouchání dat do programu na základě dokladů přinesených v krabici od bot. Shodli se, že tento obor potřebuje revoluci. Dnes má Nastejnelodi.cz za sebou devět let existence a přes milion korun v měsíčních tarifech. Jejich hlavním cílem je zvyšovat konkurenceschopnost středních a malých firem v regionu. Klíčovým nástrojem je online reporting, ve kterém klienti (a dnes už i neklienti) agentury přehledně vidí, jak si vedou, a který jim slouží jako podklad pro manažerské rozhodování.

„Účetka“ chce pokračovat v naplňování cíle a zvýšit svůj obrat o 50 %. Takový růst ale nemůže být založený jen na vztazích jako dosud. Již není možné, aby každý znal každého, a ve firmě je střední management. Jak tedy dále růst a zároveň udržovat na všech úrovních přátelské vztahy s klienty? Jak získat nové zákazníky jen pro online reporting, tedy bez vlastního zpracování účetnictví? Dá se to vůbec? A co dále komunikovat jako hlavní přidanou hodnotu námořnické služby?

#2

13. května

17:00–19:00

Jak se vymanit z bludného kruhu montovny

SP výroba se dokáže postarat o zakázku od A do Z. V kroměřížském areálu nabízí kapacitu pro kusovou nebo sériovou výrobu se zaměřením na výrobu komponentů pro přepravu sypkých směsí. Výraznou část obratu tvoří jeden zákazník. Jak se postavit na více nohou a vnést nový impuls do zajetých kolejí malé kovovýroby?

SP výroba se v 25 zaměstnancích stará o kovovýrobu pro několik zákazníků. Při ročním obratu 24 milionů korun míří 85 % produkce do Německa a Rakouska. Velkým benefitem firmy je flexibilita a fakt, že je schopna vyrobit téměř cokoliv, co zákazník potřebuje. Ať už se jedná o kusovou výrobu specifických produktů, kde je potřeba většího množství přípravářské práce, nebo sériovou výrobu, která je zase náročnější na výrobní kapacity.

Firma je teď v procesu předání vedení z otce na syna. Chce jednak zůstat dobrou montovnou, jednak jít cestou vlastního produktu. První takový už vytváří. Cílem je, aby nová, „druhá větev“ firmy měla třetinový podíl na celkových tržbách. Jak vybudovat nový produkt a do čeho zainvestovat? Jak identifikovat obchodní příležitosti a vnést impuls do zajetých kolejí? A může se vůbec firma s 25 zaměstnanci chovat jako velká firma z pohledu způsobu řízení?

#3

20. května

17:00–19:00

Jak z garážového start-upu vytvořit globální technologickou firmu

APUtime zbavuje firmy zbytečných porad a zaměstnance rozhodovací paralýzy. Jejich virtuální projektový asistent odstraňuje z projektové spolupráce zdržující rutinu, a to s využitím prvků umělé inteligence. Jak start-up z ostravské garáže dostat do pozice technologického lídra ve své oblasti?

Před pěti lety se v hlavách dvou programátorů zrodila skvělá start-upová myšlenka. Představili světu virtuálního projektového asistenta, který dokáže autonomně naplánovat nejrychlejší cestu ke splnění úkolů. Reakce trhu mnohonásobně předčila jejich očekávání. Asistent se stal součástí života stovek firem a APUtime roste spolu s ním.

Dnes si APUtime pohrává s hranicí efektivity projektového řízení a udává směr trendům, které se řada z nás ani neodvážila zahlédnout. CEO Martin Lonský a COO Martin Juřík si chtějí ujasnit plán další expanze, najít slabiny ve vlastním přemýšlení a poučit se z fuck-upů, které se odvážíme pojmenovat.

#4

27. května

17:00–19:00

Jak prorazit na trhy v západní Evropě

breAd. & edible labels jedenáct let značkují chleby, další pečivo a cukrářské výrobky. Pomáhají pekárnám prosadit se na maloobchodním trhu tím, že každý kus „obrandují“ jedlou oplatkovou etiketou nebo dekorací. Teď je čas prorazit na zahraniční trhy. Jenže jak, když jim tam chlebové štítky přijdou cizí?

V regálu s desítkami chlebů tě možná někdy zaujaly ty, které nesly jedlou etiketu nebo štítek. Přesně tohle je produkt frýdecko-místecké firmy breAd. & edible labels. Z anonymních kousků pečiva dělají kusy, kterých si zákazník všimne, koupí si je a zapamatuje si, čí chleba vlastně celou tu dobu kupuje.

Klienty breAd. & edible labels jsou desítky malých i velkých pekáren a cukrářství, a protože všechno šlape jak po másle, je čas expandovat na zahraniční trhy. Firma se poohlíží po trzích západní Evropy – především po německém. Jaká je optimální strategie? Jak se s produktem prosadit na trhu, kde není úplně známý?

Registrace

Besedy nezaznamenáváme, takže se radši připoj:

Chci být Mezi podnikateli ✅

Pořadatelé