Blog

On-line marketing
27
Úno

Kvalitní marketing potřebuje i veřejná správa a neziskovky, říkají pořadatelé ostravského Marketing Day

Odměny zaměstnanců závisí i na kvalitě marketingu, dynamika v tomto oboru je taková, že trendy nestíhají sledovat ani odborníci, tvrdí ředitel Omnis Olomouc Daniel Vaverka.

Dvakrát jste v Ostravě pořádali veletrh reklamy a marketingu Marketing Mix. Letos přicházíte s novinkou pod názvem Marketing Day, která se bude konat ve čtvrtek 5. března v ostravském hotelu Vista. Pro koho je akce určena?

Marketing Day je akce pro všechny, kdo pracují v marketingu, odpovídají za prodej nebo jsou majiteli firmy či odborníky v reklamě. Stejně tak je vhodná pro freelancery a studenty.

Proč se z Marketing Mixu stal Marketing Day, co je letos jinak?

Trošku jsme ten koncept posunuli. Říkáme, že je to teď takový švédský stůl přednášek a prezentací, z kterého si vyberete to, co vás zajímá. Je připraveno celkem dvanáct špičkových přednášejících. Program ve dvou sálech začíná vždy ve stejný čas – můžete přecházet podle zájmu. O přestávkách zase navštívíte veletržní expozice s reklamními a marketingovými službami.

Mám pocit, že s těmito marketingovými akcemi se poslední dobou roztrhl pytel.

Ano, protože na kvalitě marketingu závisí i vaše výplata. Každá firma a instituce potřebuje reklamu a marketing, aby se rozvíjela a přežila na trhu. Nebo aby dobře komunikovala svoji činnost a poslání – to v případě veřejné správy a neziskových organizací.

A co zkušení markeťáci, kteří už se v oboru pohybují několik let?

Kdo chvíli stál… Dynamika marketingu je obrovská. Sledovat novinky někdy nestíhají ani profesionálové v oboru. Vyplatí se načerpat nejnovější poznatky a těmi vhodnými inovovat váš marketing. A je tu samozřejmě i osobní benefit – zvýšíte tím i svoji profesionální hodnotu.

Asi největší boom dnes zažívá on-line marketing, jak podrobně se mu věnujete?

Jsme si toho vědomi, a proto těžiště prezentací tvoří právě témata z on-line marketingu. Ale není to akce pro ajťáky s ponorem do detailů. Návštěvníci se dozví, jaké novinky právě letí a co mohou v on-line marketingu mít a chtít po specialistech. Samozřejmě nezapomínáme ani na off-line témata.

Omnis Olomouc Marketing Day

První ostravský Marketing Day se koná ve čtvrtek 5. března v hotelu Vista.

Není trochu škoda, že se tolik přednášek děje současně?

Máme zkušenost, že se z jedné firmy přihlašují třeba dva, tři, někdy i čtyři kolegové. Mohou hned prodiskutovat, kterou z novinek uplatní a zavedou ve své firmě. Svoje potřeby mohou návštěvníci také hned konzultovat s přednášejícími a domluvit se s nimi případně na spolupráci.

Přinese akce také něco druhému břehu, tedy firmám, které marketingové služby naopak nabízí?

Takové firmy mohou vystavovat jednoduchou formou a za finančně příznivých podmínek. Unikátní je umístění výstavních stánků v největším přednáškovém sále. Vystavovatelé si vyslechnou program jako bonus a při přestávkách budou hned u účastníků.

Jak se vůbec stane, že olomoucká firma pořádá marketingový veletrh zrovna v Ostravě?

Pořádání veletrhů a konferencí je naší hlavní činností a jen Olomouc by nás neuživila. Pořádáme proto veletrhy a výstavy po celém Česku – vždy tam, kde to má smysl a potenciál. A ten vidíme pro Marketing Day právě v Ostravě, která se v posledních letech stala hodně dynamickým městem.

Proč jste se stali členem Patriotů MSK?

Iniciativu Patriotů MSK sleduji od samého počátku a některých Setkání jsem se zúčastnil, ačkoliv jsem rodilý Hanák. Považuji je za výbornou myšlenku, která vyrostla odspodu a přirozeně se rozvíjí. Rád se nechávám inspirovat novými myšlenkami, zkušenostmi a lidmi, které zde potkávám. To je ostatně i základem naší práce – vystihnout trendy a témata, na nichž by se daly postavit nové výstavní a konferenční projekty.

Vzhledem k tomu, že působíte především v Olomouci, dokážete podat pohled na Moravskoslezský kraj mimo naši „bublinu“. Jak kraj vnímáte a kde jej vidíte v roce 2030?

Ostrava prošla z mého pohledu hodně dynamickým vývojem za posledních deset let. Jako zásadní impuls této změny přitom vnímám revitalizaci Dolních Vítkovic a vznik některých staveb moderní architektury. Také dopravní spojení se výrazně zlepšilo – vlakem jste dnes v Praze za tři hodiny a osobně to mám i po dálnici jednodušší do Ostravy než do Brna.