Blog

Petr Hlaváček
25
Úno

Online beseda: Jak vybudovat globální malou firmu

Petr Hlaváček v Opavě vybudoval firmu BU1, která na dva a půl úvazku prodává do 53 zemí světa fotbalové rukavice a generuje skoro desetimilionový obrat.Registrovat se Přidat do kalendáře
📍 Kdy a kde

pátek 12. března 2021, 9:00–11:00
online

➡️ Dozvíš se
  • Jak efektivně začít od nuly
  • Jak prodávat online i offline po celém Česku a ve světě
  • Jak získat spolehlivého dodavatele mimo Evropu
  • Jak nastavit štíhlé procesy a logistiku
  • Jak budovat značku, kterou mají lidé rádi

Vysíláme opět z našeho studia.

💬 Popis

Petr Hlaváček a Lukáš Godula se sblížili na zeleném trávníku jako brankáři. Shodli se na tom, že brankářské rukavice od velkovýrobců jim vůbec nevyhovují, a v roce 2016 s nimi rozjeli vlastní byznys.

Jejich firma BU1 teď z Opavy prodává rukavice na všechny kontinenty kromě Antarktidy a ročně vygeneruje obrat skoro deset milionů. A to má zaměstnance jen dva a půl úvazku. Dokonale tak splňuje definici globální malé firmy podle knihy Daniela Priestleyho Revoluce v podnikání.

S opavskými rukavicemi chytají elitní brankáři z celého světa.

Z jednoduché potřeby vyrobit pro sebe kvalitní rukavice se Petr s Lukášem přirozeně dostali ke zdánlivě složitému procesu. Latex, který je základem každého výrobku, putuje z Německa do Pákistánu, kde se z něj stane hotová rukavice. Ta potom obratem letí do Opavy, kde ji BU1 jako jediná firma na trhu dokáže plně přizpůsobit konkrétnímu zákazníkovi.

S opavskými rukavicemi chytají elitní brankáři z celého světa. Z 42 brankářů, kteří v této sezoně nastoupili v nejvyšší české lize, jich s rukavicemi BU1 chytá dvacet. Zalíbily se i v akademiích věhlasných klubů jako Barcelona nebo Juventus. A své zastoupení mají taky na domácí půdě, kde s nimi chytá Jan Laštůvka z Baníku.

Zakladatele přitom nikdy neopustila motivace zůstat u malé firmy a nepřerůst v obra se sto zaměstnanci. Od prvního roku jsou v zisku a jejich raketový růst zpomalila až pandemie. O svém příběhu i o konkrétních radách, jak vybudovat úspěšnou globální malou firmu a neztratit motivaci, se zakladatel a spolumajitel firmy BU1 podělí v březnové podnikatelské besedě.

📣 O řečníkovi

Petr Hlaváček je vášnivý podnikatel, konzultant v oblasti zlepšení efektivity procesů a fotbalový trenér a brankář. Podnikat začal ještě na vysoké škole, kdy rozběhl e-shop na přeprodej zahraničního sportovního zboží. Zabývá se také průmyslovým inženýrstvím a vede školení a konzultace na produkty Applu.

Základem pro úspěch v podnikání je dělat to, co vás skutečně baví a co ostatním řeší problém.

Jeho největší firmou je BU1, která dodává brankářské rukavice do celého světa. Největším koníčkem je pro Petra právě sport – kromě fotbalu také futsal.

🔵 Jak to bude vypadat
  • Budeme vysílat z našeho studia.
  • Včas ti pošleme odkaz na přenos. Vystačíš si s internetovým prohlížečem, nemusíš nic stahovat.
  • Připrav si otázky. Po celou dobu přenosu je můžeš pokládat v chatu.
  • Záznam besedy bude k dispozici všem členům.