Největší podnikatelská konference v kraji

Inspirace

Inspirujte se příběhy třech úspěšných osobností našeho regionu a získejte tipy pro své podnikání.

Networking

Se čtyřmi stovkami účastníků je Setkání největší podnikatelskou událostí v kraji.

Kontakty

Navazování kontaktů vám podstatně zjednoduší propracovaný online networkingový systém.

Gastrofestival

Místo cateringu slavnost lokálních výrobců, kulinářů a místní gastronomie.

Od Dolní oblasti k vodíkovému městu

Janu Světlíkovi nikdo nevěřil vizi Dolní oblasti Vítkovic. Dnes je z nich chlouba celého kraje a vítkovický průmyslník má za lubem další velký projekt. Podaří se mu v Ostravě vybudovat ještě jednu unikátní oblast? Budeme se ptát:

— Proč vodíková čtvrť a proč právě v Ostravě?
— Kdy na bývalé uhelné haldě vyroste město budoucnosti?
— Jaké z toho plynou příležitosti pro malé a střední firmy?
— Proč chce i za dvacet let pracovat a neužívat?
— Jak chce posunout své podnikání 95. nejbohatší Čech?

Více o řečníkovi

Z Karviné do celého světa

Radomír Prus toho do svých třicátých narozenin stihl opravdu hodně. Vybudoval dvoumiliardovou firmu – a málem o ni přišel. Dnes stojí za výzkumem baterií HE3DA a společností Magna Energy Storage, která baterie vyrábí. I proto se mu přezdívá moravskoslezský Elon Musk. Budeme se ptát:

— Jak se podnikatel z Karviné stane velkým investorem v Nevadě?
— Jaké jsou světové trendy, po kterých se můžeme v kraji sklouznout?
— Co pomáhá k tomu myslet globálně?
— Jak jako podnikatel přistupovat k vědě a výzkumu?
— Jaká je budoucnost energetiky?

Více o řečníkovi

Jak to na Setkání vypadá?

Program

Den 1.
14. října

Workshop: Udržitelná budoucnost

Aneb Nové trendy a businessové příležitosti, které nás čekají. Workshop je určen pro majitele a management výrobních firem nebo jakýchkoliv jiných firem, které produkují odpad (těm ukážeme, jak s ním mohou efektivně nakládat), majitele a management firem, které vlastní budovy (těm ukážeme, jak je energeticky využívat), a začínající podnikatele (ti se dozví, na jaké trendy mohou naskočit). Zastřešujícím tématem je nový klimaticko-energetický legislativní balíček Fit for 55. Odnesete si inspiraci pro své současné nebo budoucí podnikání a dozvíte se, jak vám ve vaší cestě může pomoct Moravskoslezské inovační centrum Ostrava. Registrujte se kliknutím na titulek.

Předprogram

Připravili jsme si pro vás pár překvapení venku před budovou. Už jste někdy pili kávu (a třeba i měli pracovní schůzku) v doubledeckeru? Nakoukli do dakarského speciálu? Nebo viděli auto s čistě vodíkovým pohonem?
16:30

Registrace a networking

17:00

Úvodní slovo

Panelová debata: Na cestě k technologickému kraji

Aneb Jak udržitelně využít 19 miliard korun, které přitečou do našeho kraje. Pozvání ke krátké debatě o dlouhodobé udržitelnosti Moravskoslezského kraje, konkrétních projektech a vznikajících příležitostech přijal Zdeněk Karásek (Moravskoslezský kraj), Pavel Csank (MSIC) a Roman Frkous (Heimstaden).

Od Dolní oblasti k vodíkovému městu

Proč vodíková čtvrť, proč právě v Ostravě a co z toho plyne pro malé a střední firmy, vysvětlí Jan Světlík — CEO Cylinders Holding, největší akcionář Vítkovic a 95. nejbohatší Čech podle žebříčku Forbes. Svůj byznys postavil na bezešvých ocelových lahvích na nejrůznější plyny, včetně vodíku. A vyplatilo se.
Jan Světlík
Jan Světlík
18:15

Gastrofestival a networking

Z Karviné do celého světa

Pod pokličku velkých investic nejen v Americe nechá nahlédnout karvinský patriot a podnikatel Radomír Prus — hlavní investor projektu Magna Energy Storage, který na Karvinsku vyrábí baterie na bázi technologie HE3DA. Jeho první podnikatelská aktivita – skupina Exelsior Group – měla v době největší slávy obrat bezmála dvou miliard korun.
Radomír Prus
Radomír Prus

Renesance tradičních řemesel

Jak zvládla přerod z OSVČ a jak díky renesanci manufaktur udržela pracovní místa v Beskydech, prozradí Zuzana Bílková — majitelka tradiční beskydské manufaktury Besky na výrobu vlněných přikrývek a lůžkovin, Živnostník roku Moravskoslezského kraje 2014 a Žena roku 2018 v kategorii Byznys.
Zuzana Bílková
Zuzana Bílková
20:00

Shrnutí a závěr večera

20:30

Networking

Kdo jsme?

Jsme tu pro ty, co budují
firmy a organizace.

Zveme úspěšné lidi našeho kraje,
aby sdíleli své příběhy.

Propojujeme místní podnikatele.

Více o nás

Často kladené otázky

Co když do toho zasáhne koronavirus?

Pokud kvůli nepříznivé pandemické situaci nebude možné sejít se offline, akci přesuneme do online prostoru. Při každé změně formátu, kterou budeme muset udělat, nabídneme všem účastníkům možnost vrátit vstupenky v plné výši.

Co potřebuji pro vstup?

Zatím můžeme jen předpokládat, že kulturní a vzdělávací akce budou podléhat stejným opatřením jako dosud. Tedy – ideálně potvrzení o ukončeném očkování proti covidu-19 nebo platném negativním testu. Včas dáme vědět, jak to bude vypadat a zda a co budeme potřebovat prokázat u vstupu.

Je Setkání Patriotů MSK otevřené všem?

Ano! Setkání Patriotů MSK je přístupné široké veřejnosti. Nemusíte být členem Patriotů MSK ani podnikat v Moravskoslezském kraji.

Je nutné vstupenku vytisknout?

V žádném případě! Naopak – budeme raději, když ušetříte naše lesy a ukážete nám ji na mobilu.

Je číslo vstupenky vázané na konkrétní místo?

Není. Kromě první řady, která je rezervována pro řečníky a čestné hosty, si můžete sednout, kam chcete a s kým chcete.

Jak se zaregistruji nebo přihlásím do networkingového systému?

Používáme aplikaci Myia dostupnou pro iOS a Android. Pozvánka do ní a instrukce k připojení vám přijdou e-mailem ihned po uhrazení vstupenky.

Jak vypadá online networkingový systém?

Používáme aplikaci Myia, která je dostupná pro iOS a Android. Ukáže vám profily dalších účastníků, vyfiltruje je podle oboru nebo potřeb, pomůže s jejich oslovením a umožní komunikovat s ostatními přímo na místě. A neuniknou vám žádná důležitá upozornění ohledně programu.

Chci si koupit vstupenky na firmu, ale potřebuji fakturu vystavit předem. Je to možné?

Určitě. Napište nám prosím na petra.vecerkova@patriotimsk.cz. Nezapomeňte připojit své fakturační údaje a požadovaný počet vstupenek.

Těšíme se zase příště!

14. Setkání Patriotů MSK

Udržitelnost nejen v podnikání

čtvrtek 14. října 2021 od 16:30, AKORD Ostrava

Přehrát aftermovie ▶️