Články

29
Čvn

Stalo se díky Patriotům: Pitná voda pro Ghanu!

Aleš Buksa patří mezi nejúspěšnější české podnikatele. Začínal v Německu jako obyčejný pojišťovák, později pak díky tvrdé práci a umění prodávat dostal příležitost ve společnosti LR Health & Beauty Systems a začal rozjíždět novou pobočku na území Československa. Tuto strukturu založenou na multi-level marketingu nakonec od německého majitele odkoupil a úspěšně provozoval po dlouhá léta. Dnes už Aleš Buksa majitelem České pobočky není, stále ale aktivně vyhledává nové podnikatelské příležitosti, a tak se díky Patriotům MSK dostal k projektu těžby pitné vody v Africe.

První balená voda s obsahem jódu v Africe

Vše začalo nevinným rozhovorem s Tomášem Buchwaldkem, který podnikateli navrhl spolupráci s jedním ze svých kolegů. Buksovi se návrh zalíbil a z obou mužů se po řadě rozhovorů stali společníci.

Jak sám Aleš Buksa tvrdí, ležet a nic nedělat ho nebaví. Druhým se snaží pomáhat celý život, a proto jej projekt zaujal.

Díky jeho investicím byla v Ghaně otevřena továrna na těžbu pitné vody. Balená voda značky Sky Water je první voda na Africkém trhu, která obsahuje přírodní jód. Podle světové zdravotnické organizace trpí obyvatelé Afriky nedostatkem jódu, který je velmi důležitý pro správný fyzický i mentální vývoj člověka.

Nedostatek pitné vody v Africe je zodpovědný za celou řadu nemocí, které často končí i smrtí nejen u dětí, ale také u dospělých. Přístup k nezávadné pitné vodě tedy výrazně přispěje ke kvalitě života místních lidí a Patrioti MSK jsou hrdí, že mohou být součástí tohoto posunu k lepšímu.