Richard Gazda

zakladatel charitativního bazaru Moment
Richard Gazda

Richard Gazda

zakladatel charitativního bazaru Moment

Bližší informace

Stručné představení:

Po letech podnikání a na základě inspirace ze zahraničí se Richard vydal na dráhu neziskového sektoru. Založil charitativní bazar Moment a stál u zrodu Kol pro Afriku.

Kariéra:

Richard Gazda je celoživotním dobrovolníkem. Během svého pobytu v Anglii narazil na projekt charity shops, který se rozhodl přenést do Česka v podobě charitativního bazaru Moment. Dnes provozuje 7 poboček v Ostravě, další lze najít v Karviné, Frýdku-Místku, ale také Praze. Všechny spojuje unikátní princip – prodávají, co jim lidé darují, a ziskem z prodeje podporují vybrané neziskové organizace. Za rok 2018 Moment takhle rozdělil 1 386 345,– Kč.

Jeho dalším dobročinným projektem jsou Kola pro Afriku, která gambijským dětem předala již více než 7 334 kol pro jednodušší dopravu nejen do školy. Oba projekty přitom úspěšně fungují na principu sociálního podnikání, tedy bez dotací.

Zajímavosti:

Richard je inspirativní svým životním příběhem. Není mnoho podnikatelů, kteří by přešli do čistě sociální oblasti. Dnes Richard Gazda zaměstnává více než 50 lidí v charitativní oblasti a příležitost dává i handicapovaným.


 

Koupit vstupenku