Blog

Tým Patriotů MSK
29
Říj

11. Setkání dopadlo na jedničku. Neznamená to ale, že už projekt nemáme kam posunout

Lucka Buchwaldková, naše projektová manažerka, se rozpovídala o 11. Setkání. Jak jej vnímala a proč bylo podle ní nejlepší? Jaké plány má do budoucna a jak bude vypadat „dvanáctka“? Přinášíme Ti říjnové Slovo projekťáka.

11. října jsme se opět – po půl roce – všichni sešli v AKORDu. Jak se 11. Setkání vydařilo z tvého pohledu?

Z průběhu 11. Setkání mám velkou radost. Myslím, že jsme ho dost posunuli i organizačně a všechno klapalo, jak mělo. Do chvíle, kdy akce skončí a domů začnou odcházet první návštěvníci, jsem vždy v určité nejistotě. Tentokrát jsem si stoupla přímo k východu a pozorovala první, bezprostřední reakce našich účastníků. Každý druhý se na chvíli zastavil, aby mi řekl, že tentokrát to bylo vážně super nebo že jsme měli zatím nejlepší řečníky – včetně lidí, kteří na Setkání chodí pravidelně.

S chválou na řečníky musím jen souhlasit, všichni z nich měli co předat, mluvili inspirativně a o aktuálních tématech. Druhou z věcí, které podle mě nejvýrazněji přispěly k pohodové atmosféře jedenáctky, bylo nové rozvržení prostoru. I když si to návštěvníci možná neuvědomili, tím, že jsme smíchali partnerské stánky a stánky gastropartnerů, a to po celé ploše AKORDu, byl celkový prostor mnohem kompaktnější a komfortnější. Lidé už se nemuseli mačkat v klubu, za což jsem moc ráda.

11. Setkání přineslo spoustu novinek – od workshopů na míru každému účastníkovi po přítomnost profesionální networkerky přímo na akci. Která z novinek se podle tebe povedla nejvíce?

Všechny! Cílení workshopů na míru se vyplatilo jak nám z marketingového hlediska, tak především účastníkům, kteří se mohli snáze rozhodnout, kam půjdou. Uvědomuji si však, že napříště ještě musíme zapracovat na jejich anotacích, aby z nich bylo opravdu jasné, co se na workshopu bude dít. Oproti jaru se nám na workshopy přihlásilo zhruba o padesát lidí více, což je skvělá zpráva.

Co jsem postřehla, přítomnost networkerky se lidem vesměs taky líbila. Dostalo se ke mně i několik doporučení, abychom na příště zvážili dvě networkerky, které pokryjí opravdu celý prostor Setkání. Původně jsme její funkci zamýšleli tak, že bude pouze propojovat volně stojící lidi, kteří si třeba hrají s mobilem, ale nakonec k ní účastníci začali chodit aktivně a poptávat někoho zajímavého, s kým se mohou spojit. S tím jsme ani nepočítali.

Minule jsi zmiňovala, že se nejvíc těšíš na našeho nového moderátora Petra Kubalu. Splnil tvá očekávání?

Petr byl super, dokázal z řečníků vytáhnout maximum. Poprvé moderoval před takovým typem publika. Myslím, že si to moc užil.

Který z řečníků tě zaujal nejvíce?

Bohužel jsem slyšela jen dva – Manu a Martina Hausenblase, na Davida a Rastislava jsem musela odběhnout, abych zařídila, co bylo zrovna potřeba. Každopádně byli oba dva skvělí. Každý předal něco jiného. Manu nám přinesl zajímavý pohled cizince, když popsal, co se tu za dobu, kdy je v kraji, změnilo, a co se ještě změnit může. To byla užitečná zpětná vazba pro všechny přítomné. A o profesionálním projevu Martina ani nemluvě.

Je něco, co se úplně nepovedlo a co bys u příštího Setkání chtěla udělat trochu jinak?

Jak jsem již zmiňovala, ještě musíme doladit promování a anotace workshopů. Dál mě napadá ještě několik organizačních věcí, které sice návštěvníkům nebyly viditelné, ale týdny před Setkáním nám způsobovaly vrásky na čele. Příští Setkání chceme hlavně více profilovat jako konferenci podnikavosti, abychom naši myšlenku posunuli zase o kus dál.

Takže 12. Setkání Patriotů MSK – bude?

Bude, to už je jasná věc. 4. dubna 2019 se na všechny účastníky opět budeme těšit v AKORDu. Už teď máme v hlavě spoustu nápadů, jak Setkání ještě vylepšit. Dost možná nás čeká celodenní konference s workshopy již od dopoledne. Chceme zkrátka z prostor, které AKORD nabízí, vyždímat ještě víc.