Blog

Petr Kubala na 11. Setkání
29
Led

Představujeme řečníky 12. Setkání

12. Setkání Patriotů MSK již klepe na dveře – je proto nejvyšší čas představit jeho řečníky, téma a poodhalit fungování doprovodného programu. V tradičním Slovu projekťáka vše důležité prozradila Lucka Buchwaldková, naše projektová manažerka.

Zeptám se napřímo – kdo vystoupí na 12. Setkání Patriotů MSK?

I na 12. Setkání vystoupí čtyři inspirativní řečníci. Momentálně mohu prozradit jména třech z nich. Naše pozvání přijal Richard Gazda – věčný dobrovolník, který po svém pobytu v Anglii založil charitativní bazar Moment a stál u zrodu Kol pro Afriku.

Na pódiu vystoupí také Jan Raška – muž mnoha projektů, který několik let strávil ve Spojených státech, kde v týmu vymysleli řešení pro zpracování tepelného odpadu průmyslových firem. Dnes rozvíjí technologický park v Bílovci, kde má pražírnu kávy Coffee Culture.

Těším se také na Tomáše Hudečka, bývalého pražského primátora, který se přestěhoval do Ostravy. Dnes je vysokoškolským pedagogem a mezinárodně se zabývá územním rozvojem. Na Setkání z tohoto pohledu srovná Ostravu s dalšími českými i světovými městy, což je hodně zajímavé téma.

Koupit vstupenku

Co všechny zmíněné řečníky spojuje?

12. Setkání Patriotů MSK se bude nést v duchu think globally, act Ostrava – mohli bychom to volně přeložit jako mysli globálně, podnikej v Ostravě.

Všechny řečníky spojují aktivity v zahraničí – sami je podnikali či podnikají nebo se jimi při nejmenším inspirovali během svých pobytů za hranicemi republiky. Následně je přenesli právě do Moravskoslezského kraje a odsud je rozvíjí dál.

Na kterého řečníka se těšíš nejvíc?

Každý má něco do sebe – tentokrát opravdu nevím. Vzhledem k tomu, že jsem baristka, zajímá mě Jan Raška se svou ekologickou a zautomatizovanou pražírnou kávy.

Jelikož charitativní bazar Moment Richarda Gazdy funguje na principu sociálního podnikání, na kterém fungují i Patrioti MSK, těším se taky na jeho vystoupení.

I pohled bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka na Ostravu pro mě bude zajímavý.

A přiznám se, že i když čtvrtého řečníka ještě vybíráme, zamlouvají se mi všechny návrhy. Letos zkrátka nevím.

Workshop 11. Setkání

I na 12. Setkání bude doprovodný program cílit na jednotlivé skupiny.

Poodhalíš nám ještě, jak přesně to na 12. Setkání bude s workshopy?

Největší změnou 12. Setkání je celodenní program. Jak jsem již zmiňovala minule, ze dvou odpoledních akcí ročně jsme vytvořili jednu velkou podnikatelskou konferenci. Na podzim už žádné další Setkání nebude.

Účastníci nejvíce zaznamenají právě zdvojnásobení doprovodného programu, který nově začne už v dopoledních hodinách. Možná bych ani nepoužila slovo workshopy, protože se v rámci těchto „doprovodných sessions“ objeví také besedy a debaty.

Několik workshopů navíc povedou sami řečníci, současného i minulých Setkání, takže se určitě máme na co těšit. To jsme ještě nikdy neměli.

Na koho tyto workshopy, besedy a přednášky budou cílit? Přijde si každý na své?

Letos jsme mimo jiné významně rozšířili počet cílových skupin našeho doprovodného programu, takže si už troufám říct, že si každý přijde na své.

Zachovali jsme skupiny z minulého Setkání – studenty, freelancery podnikatele a majitele firem. Nově je doplní HR a manažeři, expati a sociální podnikatelé.

Dvojnásobná porce workshopů je jedním z důvodů, proč jsme navýšili cenu vstupného.

Za expaty považujeme lidi, kteří pochází odjinud a přestěhovali se do Ostravy, případně momentálně podnikají v Praze či jiných městech, ale rádi by se do Ostravy vrátili. Vysvětlíme jim, jak to tady funguje a navážeme je na naši síť kontaktů.

Možná jedinou skupinou, pro kterou nemáme přímo určený track, jsou klasičtí firemní zaměstnanci. Věřím však, že si vyberou z pestré nabídky workshopů ostatních skupin.

Dvojnásobná porce workshopů je jedním z důvodů, proč jsme navýšili cenu vstupného. Všechny však vedou profesionálové a v ceně je i oběd, takže věřím, že to za to stojí.

Mohu se zúčastnit také workshopu, debaty či besedy, do jejíž cílové skupiny primárně nespadám?

Je na každém účastníkovi Setkání, který doprovodný program navštíví. Patrioti MSK jsou mezioboroví a určitá témata se prolínají.

Dokážu si tak například představit, že jako student raději zamířím na program určený sociálnímu podnikání, pokud mám k tomuto tématu blízko.

Na exkurzi ADLERu dorazilo více než 30 patriotů.

Jak bys zhodnotila členskou akci v ADLERu?

Byla to naše první letošní členská akce a mám z ní opravdu radost. Jak subjektivně, tak dle reakcí našich členů se exkurze skladu i následná debata s Martinem Hausenblasem vydařily.

Rozhodně takové exkurze budeme opakovat.

Jaká členská akce nás čeká v únoru?

Únorová členská akce bude trochu jiného charakteru, půjdeme udělat něco pro své tělo. V pátek 15. února 2019 si v Trojhalí pod vedením profesionálního trenéra Tomáše Kořeného zahrajeme losovaný turnaj v badmintonu.

Více informací o únorové členské akci

Tomáš je mimo jiné naším členem a vysvětlí nám pravidla i různé techniky hry. Vzhledem k systému losovaného turnaje si navíc každý zahraje s třemi až čtyřmi náhodnými lidmi, což je super networking.

Rádi uvítáme třeba i ty, kteří badminton ještě nikdy nehráli. Po turnaji vyrazíme na neformální networking do The PUB Ostrava.

Uvidíme se?