Články

29
Dub

Patrioti MSK podesáté!

Patrioti MSK podesáté. Jaké bylo výroční Setkání?

Patrioti MSK oslavili jubileum. Ve čtvrtek 26. dubna totiž proběhlo jejich 10. Setkání s podtitulem „Umění přitahovat talentované lidi“. Toto téma se prolínalo prezentacemi všech čtyř řečníků, doprovodným programem i networkingovými diskuzemi.

Narozeninové patriotí Setkání přineslo hned několik novinek. Tou nejvýraznější byla možnost přihlásit se na odborné workshopy, které odstartovaly už odpoledne a obsáhly témata jako je GDPR, účetnictví, obchodování nebo firemní kultura.

Hlavní program zahájil svým vystoupením ředitel Městské policie Nový Jičín, Jiří Klein. Jeho energický projev se týkal principů svobodného řízení, které uplatňuje ve státní správě. Na pódiu jej vystřídala Marta Nováková, majitelka firmy U&Sluno, která mluvila o tom, jak získat a udržet kvalifikované zaměstnance. Mimo jiné zmínila také fakt, že čas je dnes tím klíčovým faktorem, se kterým všichni obchodují.

„Úspěch je never ending story. Nikdy si nepřejte dosáhnout vrcholu. Protože z něj je jen jedna cesta. Dolů.“ Aleš Buksa

Po networkingové pauze patřil mikrofon zakladateli LR Health & Beauty Systems, Aleši Buksovi. Do své multilevelové sítě získat 260 tisíc obchodníků a posluchačům přiblížil třeba to, jak pracuje s motivací. Alois Hadamczik, bývalý trenér české hokejové reprezentace, hlavní část programu zakončil přednáškou o tom, jak sestavit úspěšný tým. Za zásadní považuje, podobně jako Jiří Klein, dát lidem více zodpovědnosti a důvěry, což vede k vyšším výkonům.

Zajímavým zpestřením bylo živé vysílání přímo z akce, které probíhalo prostřednictvím Facebooku. Na Setkání se tak mohli alespoň částečně podívat také lidé online. Přenos byl koncipován jako série rozhovorů. Vystřídali se v něm všichni čtyři řečníci i další hosté, které si moderátoři pozvali. Videa jsou uložena na profilu Patriotů MSK.

Sál v ostravském Domě kultury Akord byl tentokrát zcela plný. Dorazilo asi 400 lidí. K uvolněné atmosféře přispěl i vynikající Gastro Festival a široká nabídka vín. Networking a afterparty pokračovaly až do nočních hodin.

 

Těšíme se zase na podzim!