Blog

7
Říj

Od výběrové kávy po speciality světové kuchyně. Gastro festival je opět tady

11. Setkání bude pestré, nejen co se inspirativních příběhů a networkingu týče. Místo běžného rautu tě čeká přímo gastro festival – jedinečná lokální slavnost gastronomických podniků, která v kraji nemá obdoby.

Nejen networkingem je člověk živ. I tentokrát přímo na Setkání ochutnáš delikatesy moravskoslezské gastronomie. V průběhu celého večera tě budeme zásobovat tím nejlepším z celého kraje – od výběrové kávy až po světovou kuchyni, určitě si vybereš. Ať už jsi na sladké, či na slané, na 11. Setkání Patriotů MSK si zkrátka opravdu pochutnáš.

Na co přesně se můžeš těšit?

Okusíš poctivé, ručně vyráběné přírodní sirupy Oktarína. Vařením bylinných a ovocných sirupů se zabývají už třetím rokem – a nikdy nesáhli k umělým konzervantům ani barvivům. V průběhu večera zajisté oceníš i tradiční přítomnost Ostrawina, která si pro nás opět připraví širokou nabídku vína.

Nepřijdeš ani o báječné kanapky od LP catering – minule se po nich jen zaprášilo. Není divu, jejich základem jsou skutečně kvalitní suroviny. Zájem o hlubší gastronomii – rozuměj klasické vaření – v tobě probudí Food Porn Academy. Přímo na Setkání se seznámíš s nabídkou kurzů a ochutnáš jídla z jejich dílny.

Svůj revoluční způsob dovozu jídla po Ostravě ti představí Canteen. Pyšní se spoluprací s místními dodavateli a používáním tradičních kuchařských postupů. Pokud bys stále neměl dost, zavítej k stánku Restaurace Stodola, kde ochutnáš jejich nejvybranější nabídku.

Počkej ještě – ani letos jsme nezapomněli na kvalitní kávu! Na gastro festival s nabídkou výběrové kávy opět zavítá Coffee Coach. Abys svůj šálek mohl doplnit něčím sladkým, pozvali jsme také CrossCafe s nabídkou vlastních skvělých dortů.

Sladké občerstvení si pro tebe připraví i Bastien café – viděl jsi už někdy makrónkovou věž? Lahodnými dorty a cukrovím tě potěší Elizebet – pokud by tě stále honila mlsná.

A teď několik specialit! KAJ CAFÈ na Setkání zavítá s nabídkou vlastního flamenquiche, který v širokém okolí nikdo jiný nepeče. Tvé chuťové pohárky potěší i zdravé bezlepkové chipsy YESCHiPS. Mohli bychom k nim dodat ještě spoustu dalších přídavných jmen – jako veganské nebo bohaté na protein, ale nejlepší bude, když je ochutnáš ty sám.

No a pokud bys měl chuť na něco ostřejšího, navštiv stánek domácího koktejlového baru U Gustava.

O výběr letos rozhodně nebude nouze! A aby toho nebylo málo, drobné občerstvení si pro tebe připraví i všichni naši partneři. Gastro festival tentokrát bude vlastně všude. Máš se zkrátka na co těšit.

Tak na co ještě čekáš, Patriote?

KOUPIT VSTUPENKU

 

Autor: Jan Valtr