Jak na networking

Vybuduj si vlastní síť kontaktů.

Cílem networkingu je vybudovat kvalitní profesní a osobní vztahy, při kterých dochází ke vzájemné výměně informací, zkušeností a rad. Dobrý networker tak vlastně může dosáhnout všeho, co v podnikání potřebuje – ať už se jedná o kariérní růst, nebo radu do života.

Kariérní odborníci se shodují, že lidé s největší sítí kontaktů jsou ti nejúspěšnější.

Budeš-li pravidelně investovat do svých vztahů, vyplatí se Ti to v průběhu kariéry nesčetněkrát. Vytváření kontaktních sítí Ti pomůže rozvíjet a vylepšovat dovednosti, setkat se s novými partnery, mentory či zaměstnanci nebo být informován o nejnovějších trendech oboru.

Začít můžeš na členských akcích Patriotů MSK.

Kalendář členských akcí

Uvedeme Tě do světa networkingu

Osvoj si základy networkingu na našich členských akcích. Pomůžeme Ti najít užitečné kontakty a propojit se s nimi. Po každé akci navíc zasíláme účastníkům přehledný networkingový list s kontakty na všechny zúčastněné.

Více o členských akcích

Největší networking
v regionu

Každoročně pořádané Setkání Patriotů MSK je největší networkingovou akcí v kraji. Potkat na něm můžeš více než 400 podnikavců z nejrůznějších podnikatelských sfér a firem. Pro ještě lepší propojení používáme speciální networkingový systém, který Ti je pomůže oslovit.

Přihlásit se do systému

Jak networkingový systém funguje?

V on-line networkingovém systému jsou uvedeni všichni účastníci Setkání, kteří se rozhodnou zobrazit svůj profil a prezentovat tak sebe, své podnikání nebo projekt. Poté, co si zakoupíš vstupenku, Ti na e-mailovou adresu automaticky přijde pozvánka do systému. Po přihlášení získáš přístup k databázi účastníků, což Ti umožní networkovat nejen během večera, ale také před nebo až po Setkání.

Jak správně vyplnit údaje?

Rozepiš se do třech kategorií – Co Tě živí, Co nabízíšCo potřebuješ. Buď při vyplňování profilu co nejkonkrétnější. Nepiš, že lidem měníš životy, tvoříš novou realitu nebo učíš ostatní zbohatnout. Dej jasně najevo, co Tě živí – ať už jsi grafik na volné noze, nebo realitní makléř.

Tipy, jak zaujmout

Nemíchej, co potřebuješ, s tím, co nabízíš. Neuváděj, že hledáš super práci a zároveň poptáváš super zaměstnance. Takové nabídky působí nevěrohodně a nikoho s nimi nezaujmeš. Neuváděj, že hledáš pomoc do týmu. Raději zmiň, že sháníš marketingovou výpomoc od někoho s mnohaletou praxí v oboru. Důkladně vyplněný profil je dost často Tvým prvním kontaktem s ostatními účastníky Setkání. Dej si na něm záležet – první dojem uděláš jen jednou.

A co na místě?

Projdi si celý seznam a vytipuj si předem několik lidí, s kterými se na Setkání chceš seznámit. Promysli si, co po nich chceš a co jim naopak můžeš nabídnout. Neboj se jim napsat o schůzku nebo zavolat. Někteří lidé mívají pocit, že jsou středem pozornosti hned, jakmile vstoupí do networkingové místnosti. Osměl se a neboj se zapojit do rozhovorů ostatních, nikoho tím neobtěžuješ. Kvalitní networking je jednou z podstat akcí, které pořádáme.

Připraven se přidat?