Blog

12. Setkání Patriotů MSK
29
Dub

Neusínáme na vavřínech! Do konce roku Tě čeká ještě spousta členských akcí

Naše projekťačka Lucka Buchwaldková hodnotí 12. Setkání a zve Tě na další letošní akce. Čeká nás toho ještě hodně.

4. dubna obsadily AKORD opět čtyři stovky patriotů. Jak se 12. Setkání Patriotů MSK povedlo z tvého organizátorského pohledu?

Poprvé jsme zkusili celodenní formát a musím říct, že jsme vůči němu měli v celém organizátorském týmu určitý respekt. Troufám si však říct, že se vše povedlo a celodenní koncept přijali i účastníci. Drobnosti, které jsme úplně nevychytali, do příště vyladíme.

Pozitivní ohlasy máme i ze zpětné vazby, a to především na obsah a rozmanitost jednotlivých workshopů. S nimi jsme na Setkání začali teprve nedávno – máme velkou radost, že se nám je podařilo dostat do stavu, kdy jimi pokryjeme všechny skupiny návštěvníků, takže si opravdu každý přijde na své.

Říkáš, že se celodenní formát osvědčil. Zachovají ho i další Setkání?

Budu-li upřímná, celodenní koncept Setkání se velmi osvědčil z pohledu účastníka, ale organizátorsky to bylo poměrně složité. Jsme malý tým. Napříště proto opět počítáme s odpolední akcí – workshopy, besedy a přednášky však rozhodně chybět nebudou.

Stále ale platí, že už nás čeká pouze jedno Setkání ročně.

Další Setkání bude stoprocentně až příští rok. Uvidíme, jak se tato změna rytmu uchytí. Zatím počítáme s tím, že Setkání budou vždy jednou ročně.

Tomáš Hudeček na 12. Setkání Patriotů MSK

Tomáš Hudeček na 12. Setkání Patriotů MSK mimo jiné přiblížil zásady městského plánování

Který z řečníků tě zaujal nejvíce?

Nejinspirativnějším řečníkem pro mě byl Tomáš Hudeček. Jeho pohled na Ostravu z pozice bývalého pražského primátora a olomouckého rodáka byl velmi zajímavý a nevšední. Dost jsem si užila i Jannise Samarase, který na veřejnosti moc často nevystupuje.

Co bys u příštího Setkání chtěla udělat lépe?

To hlavní, co jsme vždy chtěli udělat jinak a lépe, se nám už povedlo. Na přípravu dalšího Setkání máme rok, což nám umožní třeba dostat se k ještě zajímavějším řečníkům. Moc se na to těším.

Co nás ještě čeká do konce roku?

Rozhodně to není tak, že bychom teď neměli co dělat nebo jen připravovali třináctku. Máme spoustu komunitních plánů a pokračujeme v pravidelných členských akcích. V květnu se setkáme rovnou dvakrát – při uklízení Beskyd a na konferenci Rotary. Pro lepší přehled jsme na našem webu zřídili novou stránku s přehledem všech akcí. Čekají nás jak oblíbené exkurze a sportovní turnaje, tak podnikatelské vzdělání v podobě workshopů na míru.

Máme spoustu komunitních plánů.

Na kdy si máme v kalendáři poznačit 13. Setkání?

13. Setkání Patriotů MSK plánujeme na 23. dubna 2020. Ale uvidíme se mnohem dříve! Těšíme se na vás třeba už teď ve středu 8. května při čištění Beskyd. Doprovodí nás legendární Ján Čupa, kterému se přezdívá ředitel Lysé hory, a po práci si dáme i nějaké to networkingové pivko. Určitě doraz.