Workshopy 12. Setkání – dopoledne

Program 12. Setkání Patriotů MSK tvořily také workshopy, besedypřednášky rozdělené do jednotlivých cílových skupin tak, aby si každý účastník Setkání přišel na své. Vhodný workshop našel každý, kdo podniká – ať už stojíš na samém začátku s pouhou myšlenkou, nebo aktivně zaměstnáváš sto lidí. Všechny workshopy přitom vedly opravdové špičky.

Podívej se, jaká témata Tě čekala. Zapojit ses mohl také do speed networkingu. Vstup na jakýkoliv workshop, besedu, přednášku nebo speed networking byl se vstupenkou na 12. Setkání Patriotů MSK zdarma.

Pro účast na workshopech, přednáškách, besedách a speed networkingu je nutné si zakoupit vstupenku na 12. Setkání Patriotů MSK. Uzávěrka registrace na doprovodný program je 2. 4. 2019.

Den 1.
4. dubna

Najdi si svůj DreamJob na LinkedInu

Pro studenty a zaměstnance. V digitálním světě jsme to, co o nás řekne Google nebo sociální sítě. Dobrá zpráva je, že to do značné míry můžeme ovlivnit a využít ve svůj prospěch. Připoj se k nám na praktický workshop, kde Ti ukážeme, jak pracovat se svým profilem na sociální síti LinkedIn, najít svůj DreamJob a zviditelnit se před budoucím zaměstnavatelem.
DreamJobs MSK
DreamJobs MSK

Business model za hodinu

Pro studenty a zaměstnance. Za pomoci metody Lean Canvas Tě během 60 minut naučíme, jak z prostého nápadu vytvořit přehledný business plán tak, aby měl hlavu a patu. Tento workshop je určen pro všechny, kteří potřebují dát svému projektu jasné obrysy a posunout se zase o krok dál.
Centrum podpory inovací

Jak si při obchodování udržet čistou hlavu a nedělat kraviny?

Pro freelancery. Obchod je nádherná disciplína, ve které se můžeš spolehnout na jednu věc – permanentní změnu. Přesto jde prodávat systematicky, mít čistý stůl i dobře odhadovat budoucí výsledky. Pojď se s námi pobavit o základních kamenech efektivního řízení obchodu. A nebudou chybět ani Cimrmanovská zjištění „kudy cesta nevede…“.
Raynet

Jak z freelancera budovat firmu?

Pro freelancery. Možná podnikáš na vlastní triko. Možná právě teď stojíš před dilematem, jestli v tom pokračovat, nebo business rozjet ve větším a zaměřit se na tvorbu interního týmu. Před dvěma lety řešil Jiří Kratochvíl z DIGITAAL.CZ to samé. Neměl sice žádný velký tým, ale rozhodl se opustit dráhu freelancera a začít budovat malou firmu se vším, co k tomu patří. Proč to udělal a jaké kroky podnikl Ti řekne na této besedě. Dozvíš se konkrétní akční kroky, které Ti pomohou při těžkém přerodu z freelancera na firmu. Lektor Jiří Kratochvíl se on-line marketingu a sociálním sítím věnuje už od roku 2004. Vede malý tým, se kterým se specializuje na marketing a prodej prostřednictvím LinkedInu. Spolupořádá také HRko – velkou konferenci zaměřenou na práci s lidmi, která letos oslaví třetí narozeniny. Sjíždí se na ni lidé z celého Česka.
DIGITAAL.CZ
DIGITAAL.CZ

Recept na miliardovou firmu

Pro podnikatele s více zaměstnanci. Beseda s majitelem M&M Reality Holdingu Petrem Morcinkem o tom, jak připravit firmu na razantní růst, co nepodcenit, na co si dát pozor a jaké otázky si položit předem. Tato beseda je určena zkušenějším podnikatelům s praxí, případně členům firemních managementů. Její součástí bude rovněž prostor pro diskuzi a řešení konkrétních případových studií. Na besedě v krátkosti rozebereme klíčové aspekty, které stály za růstem M&M Realit – společnosti, kterou Petr Morcinek za pár let převedl z 200milionového obratu na 2,5miliardový byznys. Věnovat se budeme především Tvým konkrétním případovým situacím. Zjistíš tak, co se svým podnikáním dělat, abys mohl rychle, skokově, a přesto udržitelně růst.
Nastejnelodi.cz

Digitalizace v podnikání

Pro podnikatele s více zaměstnanci. Přednáška o digitalizaci z pohledu majitele firmy, nikoliv ajťáka. Jak si pořídit něco, co přináší efekty, prozradí Filip Plevač. Nejenže obor digitalizace vystudoval, ale také byl ředitelem několika výrobních poboček zahraničních firem, kde digitalizaci zaváděl v dobách, kdy se o průmyslu 4.0 ještě ani nemluvilo. Tato přednáška je určena pro majitele firem – manažery, kteří chtějí optimalizovat procesy, zvýšit efektivitu a mít možnost svou firmu ovládat přes mobil z dovolené na Bahamách. Dozvíš se, jak digitalizovat společnost. Filip Plevač Ti na jednoduchém příkladu vysvětlí, jak vypadá fyzická firma a jak její digitální model, včetně ukázek možného propojení a výhod. Čeká Tě několik příkladů z praxe od digitalizace výrobního procesu nebo automatizace jeho části přes sběr dat až po jejich zobrazení a využití k řízení. Vše přitom v kontextu digitalizace jako synonyma pro vyšší efektivitu, obchodní příležitosti a konkurenční pozici. Digitalizace je univerzální přístup – při jeho zavádění nezáleží na velikosti firmy nebo jejím zaměření. Přednášející Filip Plevač je zkušený manažer s 16letou praxí v top managementu průmyslových firem. Jako CEO působil 10 let ve dvou středně velkých společnostech. Vedl mimo jiné společnost Moravia Cans, která dosahovala dvoumiliardového obratu s 30% EBITDA. Tato společnost byla světovým leaderem v inovacích...
— Přečíst
Moravskoslezské inovační centrum

Jak budovat sociální podnik?

Pro podnikatele s přesahem. Zajímá Tě, jak navázat partnerskou spolupráci Tvého sociálního podniku či neziskové organizace se společnostmi komerčního sektoru? Pak je tento workshop určen právě Tobě. Dozvíš se, co firmy potřebují, aby si k spolupráci vybrali právě Tvoji organizaci, jak a kde najít partnery z řad firem a čím je oslovit. Uslyšíš i konkrétní příklady z praxe – vystoupí zástupce společnosti Residomo Kateřina Piechowicz a Eva Krestová z obecně prospěšné společnosti Spirála. Po absolvování dopoledního workshopu si můžeš vše otestovat přímo na Setkání Patriotů a obědovém networkingu. V odpolední části se další zástupci velkých společností regionu podělí se svou zkušeností realizace společenské prospěšnosti.
Dobromila
Dobromila
Residomo

Speed networking

Pro všechny. Speed networking je o navazování obchodních vztahů, hledání nových klientů, partnerů či členů týmu, a to v přátelském a uvolněném prostředí. Cíl je jasný – seznámit co nejvíce lidí a zadat tak novým obchodním příležitostem a vzniku výjimečných projektů. Vypiluj proto svou elevator speech, vyzbroj se vizitkami a zapni funkci Find Nearby ve své LinkedIn aplikaci. Na seznámení s protistranou dostaneš vždy jednu minutu. My se postaráme o příjemnou atmosféru a o to, aby vše pěkně odsýpalo. Na Tobě tak bude už jen samotné seznamování. Pro koho je program určen? Doprovodný program v podobě speed networkingu je určený všem, kteří hledají nové klienty, obchodní partnery, členy týmu či vysněnou práci. Účast není nijak omezena. Průběh Úvodní slovo a nastavení pravidel Networkingová část Moderátor Jan Kyselý vede projekt Social Selling po česku, prostřednictvím kterého pomáhá českým firmám využívat sociální sítě a digitální svět k prodeji a navazování nových obchodních vztahů. Je také členem pražské větve Patriotů MSK a stará se o projekt DreamJobs MSK.
DreamJobs MSK
DreamJobs MSK