Gastrofestival

Setkání Patriotů MSK jsou pestrá, nejen co se inspirativních příběhů a networkingu týče. Jejich součástí je také gastrofestival – jedinečná slavnost lokálních gastronomických podniků, která v kraji nemá obdoby.

Proč gastro festival?

Během příprav na 5. Setkání jsme se rozhodli pro velkou změnu. Mrzelo nás, že klasické rauty – objevující se na našich Setkáních i všech podobných akcích – jsou tak trochu anonymní. Účastníci neví, jaký příběh se za jídlem skrývá nebo kdo a z jakých surovin ho vlastně připravil.

Rozhodli jsme se proto zavrhnout raut tak, jak ho známe, a místo toho na Setkání pozvat několik lokálních výrobců dobrého jídla a pití, kteří by své delikatesy představili osobně. Gastrofestival byl na světě.

V čem je naše slavnost tak jedinečná?

Tím, že občerstvení na našich Setkáních nezajišťují průmysloví velkovýrobci, ale především malé místní podniky, mají účastníci možnost poznat zajímavé počiny moravskoslezské gastronomie – kromě toho, že se dobře nají.

Pečlivě vybíráme to nejzajímavější, co lokální gastronomie nabízí. Nejde nám o co nejširší výběr, ale představení skutečných specialit – lišících se třeba pro ruční výrobu.

Jak to celé funguje?

Na každém Setkání se Ti představí kolem dvanácti gastro partnerů. U každého z nich máš možnost ochutnat něco málo zdarma. Bude-li ti jídlo nebo pití chutnat, za symbolickou cenu si můžeš koupit plnohodnotnou porci. Vybrané lahůdky si navíc odneseš i domů.

Přijď a ochutnej!

Díky gastro festivalu přímo na Setkání ochutnáš delikatesy místní gastronomie. Jídlo tak vůbec řešit nemusíš, v průběhu celého večera tě budeme zásobovat tím nejlepším z našeho kraje. Ochutnáš třeba domácí sirupy, víno, alkoholické drinky, výběrovou kávu, dortíky, makronky, polévky, domácí kuchyni, kanapky, sendviče, saláty nebo báječné maso. Ať už jsi na sladké, či na slané, masožrout, či vegetarián, u nás si rozhodně vybereš!

 

Podívej se, jak to na gastrofestivalu vypadá

 

Zpět na 12. Setkání